Ložnice
Realizace interiéru pracoviště

Ložnice

Ložnice je místnost, o které si ani člověk neuvědomí, že v ní stráví třetinu svého života. Proto by měla být investice do ní velmi uvážená. Při výběru jejího vybavení bychom měli především hledat kvalitu dobrého spánku.

Pravidla pro výběr vybavení ložnice jsou určitě:

  • cena
  • kvalita
  • ergonomie
  • design

Ložnice stolari.cz jsou navrhovány především pro váš kvalitní spánek, kde nejdůležitější část je lůžko.
Obecně lze říci, že základní podmínkou pro pohodlný a plnohodnotný spánek tvoří kombinace čtyř faktorů, které vytvářejí kvalitní lůžko:

  1. Kvalitní, funkční a pěkná postel
  2. Kvalitní lamelový rošt
  3. Kvalitní matrace
  4. Kvalitní přikrývka a polštář

Optimální lůžko by mělo být složeno z kvalitní matrace (nejlépe latexové, pěnové nebo sendvičové) a z lamelového roštu. Tato kombinace nejlépe udržuje páteř v přirozeném tvaru. To znamená při ležení na zádech v jejím fyziologickém, prohnutém tvaru a při ležení na boku ve tvaru přímky. Lidská páteř je nosným pilířem celého lidského těla. Tvoří ji celkem 24 obratlů, které člověku umožňují pohyb a chrání míchu. Aby se člověk mohl hýbat a chodit, potřebuje také meziobratlové klouby, vazy a ploténky. Právě proto ně je důležité, aby se v noci mohly uvolnit a přijmout zpět tekutinu potřebnou pro svou elasticitu.

Postel

Jednou z více variant je ekonomicky nejdostupnější postel z lamina
Jednotlivé dílce jsou velmi kvalitně opracovány a hraněny kvalitními ABS hranami. Kvalita za rozumnou cenu!
Další možnou variantou je dýha
Je to přírodní materiál, který může být v podobě různých dřevin - jak tuzemských, tak i exotických. 
Dýha je povrchově upravována různými odstíny mořidel a nábytkovými laky. Pro dokonalý design je to skvělá volba.
Pokud chcete svoji ložnici provonět skutečnou přírodou, použijte masivní dřevo
Tato varianta umožňuje z postele vytvořit opravdu velice kvalitní, masivní a robustní postel, ze které se Vám nebude chtít vstávat.
Dřevo je stejně jako dýha povrchově upravována různými odstíny mořidel a nábytkovými laky.
 

 

Rošty

Pevné lamelové rošty
Lamelový rošt je vedle matrace druhou nejdůležitějšísoučástí lůžka. Kvalitní rošty obsahují lamely lepené z několika vrstev dřeva, což zajišťuje jejich pružnost. Počet lamel roštu se liší typ od typu, avšak z hlediska optimálního rozložení zátěže jsou doporučovány rošty s minimálně 28 lamelami. Pružné lamely dokáží reagovat na zatížení konkrétních ploch postele a účelně tak udržují tělo ve správné poloze.

Kvalitní a často vřele doporučované rošty vybavené tzv. ramenní kolébkou, která výrazně napomáhá k anatomicky správnému pohybu v oblastiramen a krčních obratlů.

Polohovací lamelové rošty
Pro dokonalé pohodlí slouží i možnost polohování roštu. V posteli se zdviženým roštem pod hlavou je pohodlné číst a v případě nemoci i jíst, zdvižení lůžka v oblasti nohou zase výrazně pomáhá lepšímu krevnímu oběhu. Mírné zvýšení polohy nohou totiž napomáhá snadnějšímu odtoku krve a ulehčuje tak srdci.

Kromě správné polohy páteře je pro zdravé a kvalitní spaní důležitá rovněž dokonalá prodyšnost a vodní propustnost lůžka, neboť k pokožce má neustále přicházet čistý vzduch.

Matrace

Spánek je pro naše tělo velmi důležitý, protože díky němu regenerujeme naše fyzické a psychické síly. Kvalita spánku záleží na výběru vhodné matrace a roštu. Všeobecně platí zásada zachovat při ležení na matraci páteř v rovině. Příliš tvrdá matrce by mohla deformovat páteř, stejnětak jako příliš měkká. Při výběru matrace se nesmí opomenout, na jakou zátěž bude matrce použita.

Celkové materiálové složení matrací necháváme na zvážení zákazníka. Díky širokému výběru materiálů a variabilní síle jednotlivých vrstev můžeme vyrobit pro každého zákazníka matraci podle jeho individuálních potřeb. Matrace se pokládají nejlépe na dřevěné nebo lamelové rošty.

Kontaktujte nás