Ložnice
Realizace interiéru pracoviště

Bezpečnostní dveře

Bezpečnostní dveře do bytu ve vašem stylu

Vchodové bezpečnostní dveře budou vstupní branou do vašeho soukromého království. Jsou elegantní a přitom zároveň chrání! Bezpečnostní dveře jsou zároveň jedním z nejdůležitějších prvku ochrany našich domovů.

Bezpečnostní dveře a jejich dělení

Bezpečnostní dveře se dělí podle jednotlivých bezpečnostních tříd a doplňkových bezpečnostních prvků. Podle platné evropské normy jsou bezpečnostní dveře rozděleny do několika bezpečnostních tříd. V hodnocení platí čím je číslo vyšší, tím lepší stupeň ochrany dveře poskytují.

V naší nabídce naleznete bezpečnostní dveře třídy 2 a 3. Bezpečnostní dveře třídy 2 mají masivní dřevěný rám se speciální výplní s požární odolností. Bezpečnostní dveře třídy 3 jsou doplněny o ocelovou tahokovovou mříž nebo ocelový plát pro vyšší odolnost. Bezpečnostní dveře třídy 2 a 3 jsou osazeny tříbodovým zámkem, který umožňuje snadné a spolehlivé zamykání dveří. Na pantové straně jsou bezpečnostní dveře třídy 2 osazeny třemi kusy 3D seřiditelných závěsů, umožňující snadné seřízení + 3 pasivní trny o průměru 10 mm zabraňující vysazení dveří. Bezpečnostní dveře třídy 3 mají celkem 6 pasivních trnů zabraňující vysazení dveří.

Montáž bezpečnostních dveří

Při montáži bezpečnostních dveří třídy 2 do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do jednostranně vytápěných prostor doporučujeme zabudovat do dveří mechanismus pro dodatečné seřízení dveří. Bezpečnostní dveře třídy 3 mají mechanismus pro dodatečné seřízení již v ceně. Bezpečnostní dveře třídy 2 a 3 lze vyrobit i jako kouřotěsné, nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností.

Klasifikace bezpečnostních dveří v EU

Bezpečnostní dveře a jejich třídy se klasifikují na základě evropských norem ČSN P ENV 1627 - 1630, které vychází z navazujících evropských norem popisujících zkoušky pro stanovení odolnosti při statickém zatížení, odolnosti při dynamickém zatížení a rovněž odolnosti proti manuálním pokusům o násilné vniknutí.

 

Bezpečnostní dveře třídy 2 - typ G07

bezpečnostní dveře třídy 2

Konstrukce dveří

Masivní dřevěný rám se speciální výplní s požární odolností. Na zámkové straně je použit tříbodový zámek WACHETTE X 57 umožňující snadné a spolehlivé zamykání dveří. Na pantové straně jsou dveře osazeny třemi kusy 3D seřiditelných závěsů, umožňující snadné seřízení + 3 pasivní trny o průměru 10 mm zabraňující vysazení dveří. Při montáži dveří do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do jednostranně vytápěných prostor doporučujeme zabudovat do dveří mechanismus pro dodatečné seřízení dveří.

Technické údaje

• Bezpečnostní třída 2
• Protipožární odolnost EI 30 DP3, EW 30 DP3
• Zvuková neprůzvučnost Rw = 31 dB

Lze vyrobit i jako kouřotěsné, nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností.

Montáž bezpečnostních dveří lze provádět do:

• Bezpečnostní ocelové protipožární zárubně (dodáváme včetně těsnění)
• Ocelové stávající zárubně (nutno konzultovat s naším technikem). Ocelovou zárubeň lze navíc obložit jednostranným dřevěným obkladem z pohledu chodby.
• Dřevěné obložkové zárubně (jedná se o speciální dřevěnou zárubeň naší výroby). Stavební otvor pro tuto dřevěnou obložkovou zárubeň = šířka stavebního otvoru je světlost dveří + 12 cm. Výška stavebního otvoru je 203 - 204 cm od finální podlahy (např. pro dveře 80/197 je stavební otvor 92/203 - 204 cm).

Povrchové úpravy: fólie, CPL laminát, HPL laminát, stříkané barvou v odstínech RAL, přírodní dýha, ALPI dýha aj.

POZOR!!!
Montáž bezpečnostních uzávěrů musí provádět pouze výrobce nebo jím proškolené firmy!Orientační ceník bezpečnostních dveří třídy 2

ceník JPG ceník PDFBezpečnostní dveře třídy 3 - typ G04

bezpečnostní dveře třídy 3

Konstrukce dveří

Masivní dřevěný rám z tvrdého dřeva se speciální výplní s požární odolností + ocelovou tahokovovou mříží nebo ocelovým plátem. Na zámkové straně dveří je použit tříbodový zámek WACHETTE X 57 umožňující snadné a spolehlivé zamykání dveří. Na pantové straně jsou dveře osazeny třemi kusy 3D seřiditelných pantů a 6 pasivních trnů proti vysazení. Dveře mají již ve standardu speciální mechanismus na dodatečné seřízení dveří do prostor se zvýšenou vlhkostí nebo do prostor jednostranně vytápěných.

Technické údaje

• Bezpečnostní třída 3
• Protipožární odolnost EI 30 DP3, EW 30 DP3
• Pro Slovenskou republiku i varianta EI 45 DP3
• Zvuková neprůzvučnost Rw = 34 dB

Lze vyrobit i jako kouřotěsné nebo s vyšší zvukovou neprůzvučností.

Montáž bezpečnostních dveří lze provádět do:

• Bezpečnostní ocelové protipožární zárubně (dodáváme včetně těsnění)
• Ocelové stávající zárubně (nutno konzultovat s naším technikem). Ocelovou zárubeň lze navíc obložit jednostranným dřevěným obkladem z pohledu chodby.

Povrchové úpravy: fólie, CPL laminát, HPL laminát, stříkané barvou v odstínech RAL, přírodní dýha, ALPI dýha aj.

POZOR!!!
Montáž bezpečnostních uzávěrů musí provádět pouze výrobce nebo jím proškolené firmy!Orientační ceník bezpečnostních dveří třídy 3

ceník JPG ceník PDF

Kontaktujte nás