Ložnice
Realizace interiéru pracoviště

Renovace a broušení parket

Parketové podlahy jsou pravděpodobně nejstarším druhem podlahy, ale nyní jsou parkety opět moderní! Životnost parketové podlahy totiž mnohdy přesahuje více jak 50 let.

Renovace parket Brno

Objevili jste parkety pod starou podlahovou krytinou? Rozhodně je neměňte! Nabízíme renovace a broušení parket pro Brno, opravy parketových podlah (nebo opravy dřevěných podlah), čištění a úpravy parket, obnovu, upevnění a výměny prasklých parket, nátěry parket lakem, napouštění parket olejem a další služby.

Broušení parket Brno - nabízíme navrácení hodnoty vaší dřevěné parketové podlahy. Výsledkem je nezaměnitelný přírodní vhled masivních parket. Využijte odborné broušení parket Brno, obraťte se na nás!

Jak probíhá broušení parket?

Před broušením parket je třeba nejdříve odstranit všechny nečistoty, hřebíky a zbytky spojovacího materiálu. Vhodné je realizovat také drobnější opravy, jako je upevnění desek, nebo výměna prasklých parket.

Broušení parket a dřevěných podlah se provádí speciálními brusnými stroji, které během broušení odsávají prach. Při broušení parket a dřevěných podlah používáme nejmodernější stroje. Naši pracovníci profesionálně vyhladí všechny nerovnosti, odstraní staré nátěry a pak se objeví krásná kresba dřeva.Vlastní broušení parket zahrnuje sérii tří brusů: nejdříve hrubé broušení parket, pak střední broušení parket a nakonec jemné broušení parket. Celý proces broušení parket ubere podlaze pouze asi jeden až dva milimetry, obvykle se u parketové podlahy realizuje jednou za 10 až 20 let. Díky moderní technologii se vybroušené piliny zachytávají do speciálního látkového vaku přístroje a eliminuje se tak prašnost celého renovačního procesu.

Finální povrchová úprava se skládá ze dvou až tří nátěrů speciálním akrylátovým lakem, nebo olejem. Pokud se ptáte co je lepší, platí to, že lak je praktičtější, protože lépe odolává vodě a olej zase lépe podpoří přírodní vzhled a kresbu dřeva.

Jak renovace parket probíhá? Při renovaci parket se podlaha nejprve zbrousí. Začínáme hrubým broušením parket a postupně přecházíme k jemnějšímu, až po nejjemnější. Po vybroušení podlahy nezůstane ve Vaší domácnosti téměř žádný nepořádek. Pro celkovou renovaci parket je třeba vytmelit škrábance a díry mezi parketami. Tmel získáme z nejjemnějšího prachu po broušení parket. Tím dostaneme naprosto totožný odstín tmelící látky. Opravená místa tak skvěle splynou s povrchem, aniž by byla renovace parket znát. 

DATA | gallery_38 | 409-renovace-podlah_thumb.jpg
DATA | gallery_38 | 410-renovace-podlah_thumb.jpg

Více fotografií naleznete zde.

Pro zdatné kutily je k dispozici naše půjčovna brusek!

ceník PDF

 

Co přináší broušení parket?

Parkety jsou při správné údržbě podlahou, která může sloužit až několika generacím, mezi základní typ údržby patří právě broušení parket. Parketová podlaha je velmi příjemným estetickým prvkem v interiéru, z praktického hlediska během užívání reaguje na vlhkost, změny teplot, a je samozřejmě také citlivá na mechanická poškození.
Broušení parket zbaví vaši podlahu škrábanců, různých rýh a nerovností, odstraníte také zašlou špínu, skvrny a zažloutlý odstín barvy či laku. Po broušení budou parkety opět hladké a vynikne specifický barevný odstín i přírodní kresba dřeva.

 

Náročnost broušení parket

Při vlastním broušení parket je důležité brát v úvahu řadu praktických i estetických hledisek, broušení parket má svá pravidla. Finální brus se například realizuje s ohledem na dopad světla do místnosti. Vzhledem k nákladům za zapůjčení strojů, potřebné technické i manuální zručnosti se určitě vyplatí broušení parket svěřit profesionálům. Ti zpravidla pracují s výkonnějšími stroji, zajistí profesionální eliminaci prašnosti a máte záruku, že výsledek bude také z estetického hlediska kvalitní.

Možná zjistíte, že vaše stará parketová podlaha je už příliš zničená, aby mohla být renovována, v tom případě bude na místě poohlédnout se po možnostech, které nabízejí nejmodernější dřevěné podlahy.

 

 

 
 

Kontaktujte nás